OFAC (Office of Foreign Assets Control) licence ir jāsaņem personām un organizācijām, kas plāno veikt darījumus ar personām vai organizācijām, uz kurām attiecas ASV sankcijas. Tas attiecas gan uz ASV, gan ārvalstu uzņēmumiem un personām, ja to darbība ietilpst ASV jurisdikcijā.
1. Darījumi ar valstīm, uz kurām attiecas sankcijas
Ja uzņēmums vai persona plāno veikt darījumus ar uzņēmumiem vai personām no valstīm, uz kurām attiecas sankcijas (piemēram, Irāna, Ziemeļkoreja, Sīrija), viņiem būs nepieciešama OFAC licence.
2. Finanšu darījumi
Bankām un finanšu iestādēm ir jāsaņem OFAC licence, ja tās vēlas veikt finanšu darījumus ar personām vai organizācijām, uz kurām attiecas sankcijas.
3. Eksports un imports
Uzņēmumiem, kas nodarbojas ar sankcijām pakļautu preču un pakalpojumu eksportu vai importu, ir nepieciešama OFAC licence.
4. Ieguldījumi un partnerattiecības
Ieguldītājiem, kuri plāno ieguldīt līdzekļus uzņēmumos vai projektos, uz kuriem attiecas sankcijas, ir jāsaņem OFAC licence.
5. Pakalpojumi
Pakalpojumu sniedzējiem, tostarp juridiskajiem, konsultāciju un citiem profesionālajiem pakalpojumiem, ir jāsaņem licence, ja viņu darbība saistīta ar sankcionētām personām vai organizācijām.
OFAC piešķir divu veidu licences:
– Vispārējas licences – attiecas uz noteiktām plašām darbībām.
– Individuālas licences – attiecas uz konkrētiem darījumiem vai darbībām.
Licenču pieteikumi tiek iesniegti caur OFAC licencēšanas portālu. Licences izsniegšanas process ietver šādus soļus:
1. Pieteikuma saņemšana
2. Vadības pārbaude
3. Starpiestāžu pārskatīšana
4. Apstiprināšana ASV Valsts kases departamentā
5. Pieteikuma iesniedzēja apstiprinājums
6. Licences izsniegšana
Pieteikumu iesniedzēji var sekot līdzi sava pieteikuma statusam portālā. Pieejama arī atgriezeniskā saziņa ar OFAC attiecībā uz licenču pieteikumiem. Papildu informācija pieejama šeit.
Ja šaubāties, vai jums nepieciešama OFAC licence, konsultējieties ar speciālistu, rakstiet help@atbilst.lv
Lasiet arī:
Papildu informācijai par ASV eksporta kontroli izlasiet rakstu “ASV eksporta kontroles stiprināšana: Jauni pasākumi un vēsturiskie precedenti”