ES ir atjauninājusi paraugpraksi sankciju jomā un jo īpaši precizējusi kontroles definīciju.
ES ir precizējusi īpašumtiesību kritēriju šādi: īpašumtiesības uz uzņēmumu ir tad, ja personai, kurai piemēro sankcijas, pieder 50 % vai vairāk kapitāla. Iepriekšējā ES paraugprakses versijā bija runa par īpašumtiesībām, kas pārsniedz 50 %.
Turklāt tagad dokumentā ir skaidri noteikts princips, ka, nosakot, vai šāds uzņēmums pieder sankciju sarakstā iekļautām personām, ir jāsummē vairāku sankcionētās personu līdzdalība uzņēmumā.
Konkrēti, ES paraugpraksē ir sniegts šāds piemērs: ja vienai personai, kurai ir noteiktas sankcijas, pieder 30 %, bet citai personai – 25 %, uzskata, ka šāda organizācija pieder personām, kurām ir noteiktas sankcijas.
ES paraugprakse ir arī paplašināta, iekļaujot piemērus, kas var liecināt par to, ka persona vai organizācija, kurai piemēro sankcijas, kontrolē citu organizāciju.
(a) persona, kam piemēro sankcijas, ir lielākais uzņēmuma akcionārs. Piemēram, tai pieder 40 % akciju, bet pārējiem akcionāriem individuāli pieder 10 % akciju. Šādā gadījumā var sekot turpmāka analīze, lai noteiktu, vai persona, kurai piemēro sankcijas, neatbilst citiem kontroles kritērijiem, piemēram, vai personai, kurai piemēro sankcijas, nav tiesību iecelt vairākumu direktoru valdē, teikts dokumentā.
(b) Vadības atpirkšana, ja sankcionētais iepriekšējais īpašnieks ir saglabājis tiesības atpirkt akcijas ar izdevīgiem nosacījumiem.
c) Akcijas tika nodotas jaunajam īpašniekam neilgi pirms vai neilgi pēc tam, kad iepriekšējais īpašnieks tika iekļauts sankciju sarakstā. Šis faktors var izraisīt padziļinātu izmeklēšanu, lai noteiktu, vai iepriekšējais akciju īpašnieks ietekmēja jauno īpašnieku.
d) Nominālo personu (piemēram, ģimenes locekļu, bijušo darbinieku vai darījumu partneru) līdzdalība uzņēmuma vadībā, kā arī, iespējams, pārāk zema (vai citādi “nenormāla”) akciju pirkšanas cena, ko jaunais īpašnieks no viņu vidus noteicis akciju iegādei. Šis kritērijs ietver arī to, vai uzņēmumā ir konsultants vai padomdevēju padome, kam ir galīgās lēmumu pieņemšanas pilnvaras attiecībā uz organizācijas lietām, vai arī pastāv rakstiska vienošanās, kas piešķir neakcionāram vai mazākuma akcionāram vienpersoniskas lēmumu pieņemšanas pilnvaras attiecībā uz uzņēmuma lietām.
(e) kompānija ir daļa no “pārmērīgi sarežģītas” korporatīvās struktūras, kas, iespējams, ietver tādas vienības kā nominālie uzņēmumi, sabiedrības ar ierobežotu atbildību vai trasti, kas saistīti ar sankcijām pakļauto personu. Trastu gadījumā kontroles pazīme ir trastu izveide vai “identitātes maiņa” neilgi pirms vai pēc sankciju režīma pieņemšanas.
Avots šeit.
Atbilst komanda